25/08/2016, 18:36

İzmir Enternasyonal Fuarı 85. kez açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 85. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), yarın Kültürpark'ta açılıyor. 
Teması inovasyon, partner ülkesi Malezya ve onur konuğu ili Manisa olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 26 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında 10 gün sürecek etkinliklerle; ticaret, inovasyon, kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası olacak. İEF, bu yıl güçlü sponsorlarıyla da dikkat çekiyor. Ana sponsor Folkart ve inovasyon ana sponsoru Vestel işbirliğinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, 85. yılında önemli markalara ev sahipliği yapıyor.
Tema: İnovasyon
Her yıl başka bir temayla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yılki ana teması inovasyon olarak belirlendi. İnovasyon temasını bundan sonraki yıllarda da sürdürecek olan fuar kapsamında; tekno parklardan maker hareketine; dünyaca ünlü markalardan yazılım teknolojilerine kadar ana tema ile ilgili önemli isimler 2 No'lu Hol'de buluşacak.
Açılış konseri Murat Boz'dan
Fuar çim konserleri Migros sponsorluğunda Murat Boz ile başlıyor. Fuar'ın açılış günü yarın saat 21.30'da gerçekleştirilecek konser ücretsiz olacak. Yeni çıkardığı albümüyle büyük ilgi toplayan ünlü sanatçı, albümünün ilk konserini 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda verecek.
42 ülke geliyor
Fuara ticari katılım, delegasyon ve etkinlikler kapsamında 42 ülke geliyor. 26-31 Ağustos tarihlerinde altı gün açık kalacak uluslararası katılım holü olan 4 No'lu Hol'de, 85. İEF'in partner ülkesi Malezya da yer alıyor. Ayrıca onur konuğu il Manisa, fuar süresince 1/A No'lu Hol'de olacak. 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'na katılan ve heyetler halinde gelen ülkeler şöyle; ABD, Almanya, Angola, Arjantin, Avusturalya, Bangladeş, Belçika, Benin Cumhuriyeti, Çad, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Estonya, Fildişi Sahilleri, Fransa, Gana, Gine, Hollanda, Irak, İngiltere, İsrail, İsveç, İtalya, Kamerun, Komorlar, Kosova, KKTC, Küba, Libya, Malezya, Nijer, Peru, Rusya, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Sudan, Tunus, Umman, Ukrayna, Vietnam ve Yeni Zelanda.
Eğlence, sanat ve heyecan 85. İEF'de
Güçlü sponsorları ve her yaşa hitap eden etkinlikleriyle İEF, birçok özel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Konserlerden söyleşilere, tiyatro oyunlarından sinema gösterimlerine, sokak gösterilerinden sürpriz şovlara kadar pek çok etkinliğin gerçekleştirileceği 85. İEF bu yıl da yüz binlerce insanı Kültürpark'ta buluşturacak. Ana sponsor Folkart'ın İzmir'e getireceği dünyaca ünlü serbest stil motokros gösteri ekibi FMX Blackliner; fuar süresince Lozan kapısı girişi, Pakistan Pavyonu önüne kurulacak olan parkurda nefes kesen gösterileriyle izleyenleri büyüleyecek. Açılış gecesinde ilk şovunu 20.30'da gerçekleştirecek olan ekip, görkemli şovlarını fuar sokaklarına taşıyacak. İEF, Türkiye'ye ilk defa gelecek, perküsyon ve dans şovlarından oluşan Tararam'a ve daha fazlasına ev sahipliği yapacak. Sahne şovlarıyla izleyenlere görsel şölen yaşatan Close ACT Globe ve Malaya 3 No'lu Hol'ün önünde sergileyecekleri performanslarıyla unutulmayacak anlar yaşatacak.